Pecha Kucha Night Bodrum
Pecha Kucha Night Bodrum

YARATICILIK
FESTİVALİ

2 Mayıs 2019
Mi’Gallery, Midtown Bodrum
Saat: 19:00

240 davetli Etkinlik için sadece 240 adet bilet satışa çıkarılmıştır. Davetiye almak için tıklayın.

20 Görsel x 20 Saniye

Dünyada 1.000’den fazla şehirde gerçekleştirilen ve yaratıcı sektörlerde çalışan insanların tanışması ve işlerini göstermesi için fırsat sunan Pecha Kucha etkinlikleri artık Bodrum’da.

Her biri 400 saniyeden oluşan sunumlar, birbirinden heyecanlı konuşmacılar ve yaratıcı sektörlerde çalışan konuklar… Bodrum’da yaşayan yaratıcıları bir araya getirecek bir etkinlik dizisi başlıyor: Pecha Kucha Night Bodrum.

Pecha Kucha etkinlikleri, özgün tarzı sayesinde ilham veren konuşmalara ev sahipliği yapıyor. Konuşmacılar, her biri 20 saniye ekranda kalan 20 slaytı kullanarak, izleyicilere fikirlerini, düşüncelerini, deneyimlerini, bilgilerini veya vizyonlarını eğlenceli bir formatta aktarıyorlar.

Sunumlar bittikten sonra da yaratıcılar bir araya geliyor; içkilerini yudumlarken tanışıyorlar ve fikir alışverişinde bulunuyorlar.

Japonca’da “chit-chat” yani “çene çalmak” anlamında kullanılan Pecha Kucha, ilk defa 2003 yılında Tokyo’da Klein Dytham Mimarlık tarafından tasarımcıların bir araya gelmesi için düzenlenmiş olan bir etkinlikten, yıllar içinde dünyanın 1.000’den fazla şehrine yayılan bir festivale dönüşmüş durumda.

Bodrum’da ilk defa düzenlenecek olan —ancak bundan sonra düzenli hale gelecek olan— Pecha Kucha Night Bodrum, Klein Dytham’ın onayı ile Bodrum’da Fatih Güner tarafından organize edilmektedir.

Tarih ve Saat

2 Mayıs 2019 – 19:00

Lokasyon

Mi’ Gallery
Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Bodrum

Program:

Açılış ve kokteyl: 19:00
Konuşmalar: 19:40
Kapanış: 21:30

Biletinizi yukarıdaki butona tıklayarak veya Midtown AVM yeni binasında yer alan MAS Akademi’den alabilirsiniz.

Konuşmacıları tanıyın

Pecha Kucha Night, farklı geçmişlerden gelen ve ortak noktaları yaratıcılık olan konuşmacıları seçer. Eğer siz de konuşmacı olmak istiyorsanız bize ulaşın.

Ethem Onur Bilgiç
Ethem Onur Bilgiç
İllüstratör, Grafik Tasarımcı
Barış Güleç
Barış Güleç
Hayalci
Gökhan Yücel
Gökhan Yücel
Yaratıcı Yönetmen
Yiğit Güralp
Yiğit Güralp
Yaratıcı Yapımcı
Pelin Dumanlı
Pelin Dumanlı
Şef
Gökçe Devecioğlu
Gökçe Devecioğlu
Yazar, İçerik Yaratıcısı
Ozan Vural
Ozan Vural
İçki Kültürü Uzmanı
Fatih Güner
Fatih Güner
Veri Reklamcısı, Konuşmacı

Sık sorulan sorular

Pecha Kucha Night, farklı geçmişlerden gelen ve ortak noktaları yaratıcılık olan konuşmacıları seçer. Eğer siz de konuşmacı olmak istiyorsanız bize ulaşın.

Pecha Kucha Night nedir?

Tokyo’dan dünyaya yayılan Pecha Kucha, söyleyecek sözü olan insanların, her biri 400 saniye uzunluğunda ve toplam 20 slayttan oluşan sunumlar yaptığı bir etkinliktir. 20 saniyede bir otomatik olarak bir sonraki slayda geçen sunum formatı sayesinde eğlenceli ve yaratıcı bir etkinliktir.

Kimler konuşmacı olabilir?

Yaratıcı sektörlerde çalışanlar veya yaptığı işlerin içeriğinde yaratıcı dokunuşlar olanlar Pecha Kucha Night’ta konuşmacı olabilirler. Konuşmacıların yaptıkları işler birbirleri ile alakasız olabilir; farklı geçmişlerden gelen akıllı ve neşeli insanların seçilmesine dikkat edilir. Konuşmacılar etkinlik küratörü tarafından seçilir ve organize edilir. Konuşmacıların anlattıkları hikayeler bizi yaşamlarımıza daha sıkı bağlama amacı taşır.

Pecha Kucha Night Bodrum kim tarafından düzenleniyor?

Daha önce Detroit’te, New York’ta ve İstanbul’da çeşitli Pecha Kucha etkinliklerine katılmış olan deneyimli konuşmacı Fatih Güner, Bodrum’a taşındıktan sonra, yeni hayatını paylaştığı Bodrumlulara, katılıp beğendiği bu etkinlikleri kazandırmak istemiştir. Pecha Kucha’nın kurucusu Klein Dytham‘ın verdiği lisans ile Bodrum’da Pecha Kucha etkinlikleri organize etmeye başlamıştır.

Pecha Kucha Night ne hakkındadır?

Pecha Kucha, insan olarak sahip olduğumuz en önemli değerler olan yaratıcılık ve ilhamla ilgilidir. Deneyimleme, evrilme ve yeni şeyler deneme ile ilgilidir. Pecha Kucha der ki, dünyayı ne kadar iyi tanırsanız, yaptığınız her şeyde o kadar iyi olursunuz.

Etkinlik detayları nelerdir?

Pecha Kucha Night Bodrum, 2 Mayıs 2019 tarihinde, saat 20:20’de, Midtown Alışveriş Merkezi’nin içerisinde yer alan Mi’Gallery‘de yapılacaktır. Sadece 240 kişilik kontenjan bulunmaktadır ve katılmak için davetiye satın almanız gerekmektedir. Davetiye ücreti 40 TL olarak belirlenmiştir. Gece boyunca ücretsiz alkollü içecek servisi ve atıştırmalıklar sunulacaktır.

Etkinlik detayları

Pecha Kucha Night Bodrum nerede, ne zaman?

2 Mayıs 2019
Saat: 19:00

Mi’ Gallery
Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi
Bodrum, Muğla

Gelişmeler ve konuşmacılardan haberler için bizi sosyal medyada takip edin:

E: fatih@onlineegitim.io

  • Biletinizi Midtown AVM yeni binasında yer alan MAS Akademi’den satın alabilirsiniz. Etkinlik öncesinde biletler tükenirse, kapıda bilet satışı olmayacaktır. Sosyal medya duyurularımızı takip edin.
  • Kontenjan 240 kişi ile sınırlıdır.
  • Etkinlikte ücretsiz alkollü içki ve atıştırmalık servisleri yapılacaktır.

Destekleyenler

Mi' Gallery
Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi
Çağdaş Holding
Swissotel Resort Bodrum Beach
Bodrumluculuk.com
Straf
Yeme İçme İşleri

Etkinlikle ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için abone olun

Kişisel verilerimin Kişisel Verilerin Korunması Bildirimi kapsamında Pecha Kucha Night Bodrum tarafından işlenmesini ve üçüncü partilerle paylaşılmasını onaylıyorum.